Minulost

26. dubna 2012 v 19:27 | coco
Každý z nás určitě ví co je to minulost. Minulost je doba která se stala. Každý z nás ji zná protože každý člověk by si přál vrátit se do minulosti, opravit své chyby, varovat svého blízkého před chybou která by mu změnila život, nebo dokonce jen připomenout si okamžiky které se mu v hlavě neutkly a připomenou jak krásný to byl čas v minulosti.
Minulost je téma které je denně probíráno jak básníky tak i člověkěm jako takovým. Někteří by chtěli na minulost zapomenout, ztratit prostě vymazat z paměti, protože si nechtějí připomínat to co se jim stalo, to utrpení a zklamání. Někteří chtějí zapomenou jen proto aby začali nový život. Proč? Proč to všechno? Člověk bez minulosti není člověk ale pouhý hologram, který se v jakoukoli dobu ukáže a potom zmizí, nikdo si ho nepamatuje, neřekne to co ten člověk v tu dobu cítil protože si člověk nepřeje vzpomínat na minulost. Ale přeci jen to několik lidí udělalo, jen si vzpomeňte na herce, zpěváky, básníky kteří se snažili zapomenou na svůj život, vžít se do své role aby co nejpřesněji zaznamenali to co musí, jen si vzpoměňte na vězně i opilce, kteří si pomocí minulosti změnili život, kteří se zachránili před smrtí.
Jak vědět co je minulost? Byla jsi s přítelem, daroval ti růži, cítila jsi ten slastný pocit vůně čerstvě natrhané květiny. Odešla jsi domů a květina zvadla. Co si z toho pamatuješ? Den co den budeš zapomínat, nikdy si nevzpomeneš jaký to byl pocit, za několik let si ani nevzpomenešjmého chlapce co ti tu růži daroval. Zapomeneš.
Minuta po tom co se ve tvém životě odehrálo je minulost, minutu po tom co jsi snědl/a zmrzlinu je minulost.
Nikdo se této době nevyhne, nikdo, každého postihne, děj, čas i slovo "Minulost"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 kirma-lee kirma-lee | Web | 26. dubna 2012 v 19:54 | Reagovat

Naprosto pravdivý článek. Bez minulosti je člověk jako hologram... to se mi líbilo, akorát ten hologram taky musel nějak vzniknout, takže ta minulost stejně tam je xD I když několikrát se chceme vrátit do minulosti a napravit nespočet chyb, ale to bychom se zas neměli z čeho poučit...

2 coco coco | Web | 26. dubna 2012 v 19:59 | Reagovat

No jo no, to mně nenapadlo. Pardon :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama